تبلیغات
عشق جهنمی - مطالب دی 1388
 
عشق جهنمی
به سه چیز تکیه نکن ، (غرور -دروغ - عشق). آدم با غرور میتازد، با دروغ میبازد و با عشق میمیرد !!!
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رضا دورقی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پنجشنبه 24 دی 1388 :: نویسنده : رضا دورقی

اصولا دخترهای این زمونه هفت - هشت نوع داداش دارند. هر کدوم از داداشاشونو هم واسه یه کاری می‌خوان.


داداش شماره یک: بچه پولدار
ماشین داره، رستوران خوب میرن باهم! اینترنت 24 ساعته مجانی هم بعنوان اشانتیون بهشون میده.

داداش شماره دو: یه پسر رومانتیک
خوراک درددل بشینن نصفه شبها با هم درد دل کنن و گریه کنن با هم.

داداش شماره سه: بچه خلاف و شر چت روم
هر پسری بخواهد تو اینترنت اذیتشون کنه، خان داداش جون حالشو می‌گیره.

دادش شماره چهار: از نوع هنری
خوراک رفتن باهم به سینما، تئاتر و موزه و محافل نقد فیلم. بلیط جشنواره فجرشون تضمینیه. موهای این مدل داداش ترجیحا بلنده. به اضافه ریش‌هایی مدل‌دار!

داداش شماره پنج: خوش تیپ
خوراک اینه که ببره با خودش به دوستاش پز بده بگه: نگاه کنین، چه داداش جیگری دارم! داداش من خیلی خوش تیپه!

داداش شماره شش: بچه معروف
هر هفته پنج‌شنبه‌ها یه پارتی دعوتت می کنه. رقصشم خوبه. همه مدله بلده برقصه!

داداش شماره هفت: متخصص کامپیوتر
هر وقت کامپیوترت خراب شد و گند زدی به سر تا پای سخت‌افزار و نرم‌افزار و هرچی‌افزار داداش جونت میاد برات درست می‌کنه!

داداش شماره هشت: بچه مثبت
بچه مودبیه، وقتی میری باهاش بیرون لپ‌هاش سرخ میشه. خوراک اینه ببری به مامانت نشون بدی، بگی مامان جون این دوست پسره منه! مامانت عاشق این جور پسراست.


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده

نوع مطلب :
برچسب ها :

دانشمندان سوئدی اعلام كردند: كودكان اضافه وزن را از طرف پدر به ارث می‌برند.

به نوشته روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا، «اوله هرنل» استاد دانشگاه شهر «اومئو» سوئد اعلام كرد: نتایج بررسی روی 130 كودك یك و نیم تا چهار ساله نشان داد نقش پدران چاق در اضافه وزن كودكان از نقش مادران چاق بیشتر است.

به گفته وی، تأثیر میزان قندی كه كودكان با مصرف آب‌نبات‌ها و شكلات‌ها به بدن می‌رسانند، در چاق شدن آنها از نوشیدنی‌های شیرین كمتر است.

براساس این گزارش، دانشمندان دانماركی هم در مقاله‌ای كه در مجله «بریتیش مدیكال جورنال» به چاپ رسید، اعلام كردند: والدینی كه جوانتر از سنشان به نظر می‌رسند در مقایسه با كسانی كه مسن‌تر از سن خود به نظر می‌آیند، بیشتر عمر می‌كنند.

به گفته پروفسور «كااره كریستنسن»، زندگی سخت آثار در چهره انسان‌ها به جا می‌گذارد.

«تیم اسپكتور» همكار انگلیسی وی هم معتقد است هرچه ظاهر انسان بدتر به نظر برسد، وضع سلامت وی هم بدتر است و اگر بیماران از سن خود پیرتر به نظر برسند، پزشكان باید توجه بیشتری به آنها نشان دهند.


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

داستانی که در زیر نقل می‌شود، مربوط به دانشجویان ایرانی است که دوران سلطنت «احمدشاه قاجار» برای تحصیل به آلمان رفته بودند و آقای «دکتر جلال گنجی» فرزند مرحوم «سالار معتمد گنجی نیشابوری» برای نگارنده نقل کرد: «ما هشت دانشجوی ایرانی بودیم که در آلمان در عهد «احمد شاه» تحصیل می‌کردیم.

روزی رئیس دانشگاه به ما اعلام نمود که همۀ دانشجویان خارجی باید از مقابل امپراطور آلمان رژه بروند و سرود ملی کشور خودشان را بخوانند. ما بهانه آوریم که عدۀ‌مان کم است. گفت: اهمیت ندارد. از برخی کشورها فقط یک دانشجو در اینجا تحصیل می‌کند و همان یک نفر، پرچم کشور خود را حمل خواهد کرد، و سرود ملی خود را خواهد خواند.چاره‌ای نداشتیم. همۀ ایرانی‌ها دور هم جمع شدیم و گفتیم ما که سرود ملی نداریم، و اگر هم داریم، ما به‌یاد نداریم. پس چه باید کرد؟ وقت هم نیست که از نیشابور و از پدرمان بپرسیم. به راستی عزا گرفته بودیم که مشکل را چگونه حل کنیم. یکی از دوستان گفت: اینها که فارسی نمی‌دانند. چطور است شعر و آهنگی را سر هم بکنیم و بخوانیم و بگوئیم همین سرود ملی ما است. کسی نیست که سرود ملی ما را بداند و اعتراض کند…اشعار مختلفی که از سعدی و حافظ می‌دانستیم، با هم تبادل کردیم. اما این شعرها آهنگین نبود و نمی‌شد به‌صورت سرود خواند. بالاخره من [دکتر گنجی] گفتم: بچه‌ها، عمو سبزی‌فروش را همه بلدید؟. گفتند: آری. گفتم: هم آهنگین است، و هم ساده و کوتاه. بچه‌ها گفتند: آخر عمو سبزی‌فروش که سرود نمی‌شود. گفتم: بچه‌ها گوش کنید! و خودم با صدای بلند و خیلی جدی شروع به خواندن کردم:«عمو سبزی‌فروش . . . بله. سبزی کم‌فروش . . . بله. سبزی خوب داری؟ . . . بله» فریاد شادی از بچه‌ها برخاست و شروع به تمرین نمودیم. بیشتر تکیۀ شعر روی کلمۀ «بله» بود که همه با صدای بم و زیر می‌خواندیم. همۀ شعر را نمی‌دانستیم. با توافق هم‌دیگر، «سرود ملی» به این‌صورت تدوین شد:عمو سبزی‌فروش! . . . بله.سبزی کم‌فروش! . . . . بله.سبزی خوب داری؟ . . بله.خیلی خوب داری؟ . . . بله.عمو سبزی‌فروش! . . . بله.سیب کالک داری؟ . . . بله.زال‌زالک داری؟ . . . . . بله…سبزیت باریکه؟ . . . . . بله.شبهات تاریکه؟ . . . . . بله.عمو سبزی‌فروش! .. . . بله. ……………این را چند بار تمرین کردیم. روز رژه، با یونیفورم یک‌شکل و یک‌رنگ از مقابل امپراطور آلمان ، «عمو سبزی‌فروش» خوانان رژه رفتیم. پشت سر ما دانشجویان ایرلندی در حرکت بودند. از «بله» گفتن ما به هیجان آمدند و «بله» را با ما همصدا شدند، به‌طوری که صدای «بله» در استادیوم طنین‌انداز شد و امپراطور هم به ما ابراز تفقد فرمودند و داستان به‌خیر گذشت.
منبع:ایران ژوکر

___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

یکشنبه 13 دی 1388 :: نویسنده : رضا دورقی

 شما راست دست هستید یا چپ دست؟


 چه چیزی باعث شده راست دست یا چپ دست شوید؟

 آیا می‌توان چپ دستی را به راست دستی تغییر داد؟

نوزاد انسان نه راست دست و نه چپ دست است، ولی در ماههای اول زندگی کم کم به یکی از دستها تمایل بیشتری را نشان می‌دهد. در شش ماهگی اکثر نوزادان دو دست را بطور مساوی بکار می‌برند و در پایان سال اول زندگی تمایل به یکی از دستها قابل مشاهده و تشخیص است. در طی دومین سال نیز کودکان گاهی دست اصلی خود را به دیگری تغییر می‌دهند، ولی تعداد این تغییر کمتر از سال اول است و بطوری که تعداد تغییر در سومین سال زندگی کمتر از سال دوم می‌شود تا این که در شش سالگی دیگر تقریبا ترجیح دستی ثابت باقی می‌ماند.

راست دستی یا چپ دستی

برتری یکی از دستها بر دیگری بهتر از وجود تردید در کودک است. برقراری برتری در یکی از دستها موجب احساس ثبات و اطمینان و کسب مهارتهای کامل حرکتی در فعالیتها می‌شود، اما جواب به این سوال که برتری کدام بهتر است؟ به فرهنگ جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند، بستگی دارد.

دلیل قاطع و روشنی وجود ندارد که بگوییم راست دسته بر چپ دسته برتر هستند؛ اما سنت موجود این است که راست دستی را ترجیح می‌دهند و در فرهنگ ایران نیز همین ترجیح وجود دارد. در واقع راست دستی یک قرارداد  فرهنگی ــ اجتماعی  است که بیشتر مردم به حفظ آن متمایلند.

برتری راست دستی در کودکان

برای کودک بین  سه تا پنج سالگی  سالهای مهمی از نظر چپ دست یا راست دست شدن است. در این مدت کودک رفته رفته در بکار بردن یکی از دستها تاکید بیشتری می‌کند. اگر کودک را به حال خود رها کنیم، ممکن است خودبه‌خود راست دست شود، ولی این امکان وجود دارد که وی عادت به چپ دستی بکند. به همین سبب باید کودک را در بکار بردن دست راست تشویق کرد.

متاسفانه این دیدگاه در میان مردم حتی افراد تحصیلکرده وجود دارد که راست یا چپ دستی ارثی است و نباید در انتخاب یکی از دستها بر دیگری دخالت کرد و باید کودک را مطلقا به اختیار خود واگذار کرد. آنان از این می‌ترسند که اکر دخالتی در این مورد شود، ممکن است به اختلالات جسمی یا روانی نظیر لکنت زبان منجر شود، ولی باید گفت که این ترجیح دستی ارثی نیست و باید کودک را با تشویق در جهت مورد نظر هدایت کرد.

شیوع راست دستی

از زمانی که تمدن بوجود آمده و انسانها وسائل و ابزاری برای خود درست کرده‌اند، این طور احساس شده است که یکی از دستها باید نقش اول را در انجام دادن کارها به عهده بگیرد و دست دیگر آنرا کمک کند. به عللی نامشخص دست راست در همان زمانها مقدم شده است و نسلهای بعد این تقدم را به عنوان یک رسم و سنت پذیرفته‌اند. در نتیجه در تمام دنیا تعداد راست دستها بیشتر است، به گونه‌ای که بیش از نود و پنج درصد افراد راست دست هستند.

چپ دستی

با وجود آنکه جهان ما راست دست گرا است و تمام وسایل و ابزارها برای راست دستها ساخته شده‌اند، ولی تعداد چپ دستها نیز در جوامع کم نیست و این باعث شده که آنها در بکار بردن ابزار و وسایل اشکالات و مشکلاتی داشته باشند. علاوه بر این ، از همان زمانهای دور چپ دستی ناپسند بوده است و باید اقرار کرد که این ناپسندی در بین اکثر مردم هنوز به قوت خود باقی مانده است. بنابراین کودک چپ دست همیشه شرمسار و خجالت زده است و این ناراحتی زمانی به اوج خود می‌رسد که پیوسته به او توصیه شود که دست دیگر خود را بکار برد.

این گونه ناراحتی‌ها در چپ دستها سبب بی علاقگی ، ترس و احتمالا حسادت به راست دستها می‌شود. بنابراین وظیفه والدین این است که به این ناراحتی‌های کودک چپ دست آگاه باشند و به او دلگرمی‌های لازم را ارائه نمایند. کودک چپ دست نباید احساس کند که به علت چپ دستی طرد خواهد شد، یا دیگر کسی او را دوست نخواهد داشت.

علت شناسی راست دستی و چپ دستی

نظریه توارث

این عقیده وجود دارد که راست یا چپ دستی وراثتی است و چنانچه بخواهند به زور آن را تغییر دهند، ممکن است کودک به اختلالات عصبی ، مانند لکنت زبان دچار شود. همچنین گفته شده که علت راست دستی در بزرگتر و قویتر بودن نیمکره چپ مغز است. اما تحقیقات انجام شده این نظریه را رد می‌کند. یکی از روان شناسان در مورد این قضیه گفته است که:  ارثی دانستن راست دستی یا چپ دستی بدان علت بوده که تا امروز توضیح و توجیه بهتری ارائه نشده است.

نظریه یادگیری

مطالعات دقیق نشان می‌دهد که بکار بردن دست راست یا چپ تابع قوانین یادگیری است و مانند سایر عادتها و رفتارها در نتیجه تمرین و تکرار بدست می‌آید. علاوه بر این ، تجربه نشان داده است که کودکان و بزرگسالان می‌توانند مهارتهای تازه‌ای با یکی از دو دست فرا بگیرند، بدون آنکه توجهی به نوع ترجیح دستی خود داشته باشند ( مانند یادگیری رانندگی ) و این موضوع به هیچ وجه موجب اختلالات عاطفی در آنان نخواهند شد.

تغییر چپ دستی

تغییر از چپ دستی به راست دستی امکان پذیر است، ولی نباید فراموش کرد که هر چه دیرتر اقدام شود، به همان نسبت نیز دشوارتر خواهد بود. باید توجه داشت که این تغییر احتمالا باعث ناراحتی و هیجانی شدن کودک خواهد شد و هنگامی که این تغییر با زور و اجبار باشد، ممکن است سبب لکنت زبان نیز بشود. البته این بدان معنی نیست که اگر بخواهیم چپ دستی را به راست دستی تغییر

دهیم، دچار لکنت زبان خواهیم شد، بلکه تاثیر ناراحتی و هیجانهای همراه است که باعث این اختلالات می‌شود و معمولا پس از آنکه تغییر صورت گرفت و ناراحتی و هیجان کاهش پیدا کرد، این اختلالات نیز از بین می‌رود.

نکته مهمی که در تغییر چپ دستی وجود دارد، این است که نباید در این کار اجبار وجود داشته باشد. بخصوص زمانی که کودک شدیدا به حفظ چپ دستی خود تمایل دارد، نباید دخالتی کرد و بهترین کار آزادی در استفاده از دست چپ است. اگر به کودک اجبار شود، یا مقاومت او را در حفظ چپ دستی نادیده بگیریم، ممکن است که آسیبهای جسمی و روانی جبران ناپذیری به او وارد سازیم


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

سعدی:

از آوای دل انگیز تو مستم
نباشم خانه و شرمنده هستم
به پیغام تو خواهم گفت پاسخ
فلك گر فرصتی دادی به دستم

_________پیغام‌گیر فردوسی:

نمی‌باشم امروز اندر سرای
كه رسم ادب را بیارم به جای
به پیغامت ای دوست گویم جواب
چو فردا برآید بلند آفتاب

_____________


پیغام‌گیر خیام:

این چرخ فلك، عمر مرا داد
به باد ممنون تو‌ام كه كرده‌ای از من یاد
رفتم سر كوچه، منزل كوزه فروش
آیم چو به خانه، پاسخت خواهم داد

____________

پیغام‌گیر منوچهری:

از شرم، به رنگ باد

باشد رویم در خانه نباشم كه سلامی گویم
بگذاری اگر پیام، پاسخ دهمت
زان پیش كه همچو برف گردد رویم

____________

پیغام‌گیر باباطاهر:

تلیفون كرده ای جانم فدایت

الهی مو به قربون صدایت
چو از صحرا بیایم، نازنینم
فرستم پاسخی از دل برایت

___________
پیغام گیر نیمایوشیج:

آی آد م ها!

که اندرپشت خط
درانتظارپاسخی هستید !
یک نفرهم ،اینک اندر خانه ی مانیست!
که پاسخ گوی الطاف شماباشد.
اگربادست وپای دائم ازچنگ فضای سرخ ناامنی
واین دریای تندوتیره وسنگین که می دانید
رهاگشتم
وسوی خانه برگشتم
سلامی گرم خواهم داد درپاسخ
محبت های بسیارعزیزان را...

__________


پیغام‌گیر حافظ:

رفته‌ام بیرون من از كاشانه‌ی خود غم مخور

تا مگر بینم رخ جانانه‌ی خود غم مخور
بشنوی پاسخ ز حافظ گر كه بگذاری پیام
زان زمان كو باز گردم خانه‌ی خود غم مخور !

___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :ساری هارر و ریتا دماریا دو نفر از روانشناسان معروف مدعی اند که خوشبختی نتیجه از بین بردن این 8 عادت است


همه ما می خواهیم ازدواج و زندگی خوشبخت و سعادتمندانه ای داشته باشیم. درست است؟ ساری هارر و ریتا دماریا دو نفر از روانشناسان معروف مدعی اند که خوشبختی نتیجه از بین بردن این 8 عادت است که یک ازدواج خوب را زیر و رو می کند. اگر حتی یکی از این عادتها را دارید مقاله زیر را بخوانید.

آیا از عادات بد ازدواج آگاهی دارید؟
در این مقاله، ساری هارر و ریتا دماریا، عادتهایی که شما باید از آن دوری کنید را متذکر می شوند تا یک ازدواج پایدار و مملو از عشق داشته باشید.


1. دلیل و برهان را کنار بگذارید
زندگی، میدان جنگ نیست. نه تنها این کار باعث از بین بردن احساساتتان می شود بلکه حتی همسرتان به طرز زیرکانه ای می فهمد که احساساتش برایتان مهم نیست.


2. محیط خانه را امن نگه داشتن همیشه اثر نمی کند
اگرچه جمله "هرچه تو بگویی عزیزم" محیط خانه را آرام و امن می کند اما شما را در نقش یک همسر فداکار نشان می دهد. شما بایستی گاهی اوقات عصبانی، گاهی اوقات حالت تدافعی و گاهی اوقات هم فداکارانه رفتار کنید. این جالبتر نیست؟


3. حواس پرتی و گیج بودن را دور بریزید
بیش از اندازه فعال بودن وتمرکز نداشتن، در مکالمه بینتان یا در زندگی، صمیمیت و علاقه بینتان را از بین می برد.


4. دست از سرزنش بردارید
می دانیم که خانمها جیغ جیغو هستند. اما با صدای بلند گله و شکایت کردن فقط برای مدت کوتاهی مفید است و باعث نارضایتی و عصبانیت همسرتان می شود.


5. از عیب جویی، انتقاد و مسخره کردن دوری کنید
این تکنیک ها،فردی که به او عشق ورزیدید را تحقیرمی کند. به جای آن، با او محترمانه برخورد کنید، و اجازه دهید با شما مثل یک فرشته برخورد کند، و مسئولیتهایی که هر دو شما موظف به انجام آن هستید را برای داشتن زندگی شاد با هم تقسیم کنید.


6. قلدری نکنید
این کار زشت به همسر شما می فهماند که او در نظر شما هیچ ارزشی ندارد.


7. تدافعی برخورد نکنید
تدافعی برخورد کردن، صحبتها و بحثهای سازنده تان را سرد می کند. اگر اینگونه رفتار کنید، همسرتان دیگر حق صحبت کردن در مورد موضوع مورد بحث را ندارد.


8. یک جانبه تصمیم گیری نکنید
گاهی اوقات، شما می خواهید رنگ حمامتان را به سلیقه خودتان انتخاب کنید. این مانعی ندارد اما اگر بخواهید درمورد پول، زمان، بچه ها و زندگی تان به تنهایی تصمیم گیری کنید، به این معنی است که همسرتان را نادیده گرفته اید و یک طرفه و از جانب او تصمیم گیری کرده اید..


نکته ای که از نظر ساری هارر و ریتا دماریا بسیار حائز اهمیت است، خنده، صمیمیت و علاقه شدید بین همسران، برای امروز، فردا وهمیشه وهمیشه است.


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

شنبه 12 دی 1388 :: نویسنده : رضا دورقی
این روزها آمار ازدواج به شدت پایین آمده است، برخی دلیل پایین آمدن آمار ازدواج را گران بودن مسکن، برخی دیگر بالا بودن نرخ بیکاری و ... می دانند، اما گروهی نیز بر این عقیده هستند تنها دلیل کاهش آمار ازدواج این است که جوانان منتظر هستند ببینند نتیجه ی این حرف و حدیث ها در مورد ازدواج موقت چه می شود؟! تا یک وقت کلاه سرشان نرود!

در همین رابطه هنوز هم برخی از مسئولان و به خصوص وزیر آموزش پرورش به جای آنکه به وظیفه ی اصلی خودشان بپردازند مدام از اشتیاق خودشان در مورد ازدواج دختران دانش آموز صحبت می کنند.

آقای وزیر آموزش و پروش در مصاحبه اختصاصی با ایلنا گفت: "از ازدواج دختران دانش آموز خوشحال می شوم!"

به نظر شما آقای وزیر از چه چیزهای دیگری خوشحال می شوند؟!

گزینه 1- از اخراج دانش آموزان مزدوج شده و در نتیجه خلوت شدن مدارس و عقلایی شدن نسبت معلم به دانش آموز در مدارس.

گزینه 2- از بچه دار شدن دختران دانش آموز و بالا رفتن جمعیت کشور به صورت تصاعدی!

گزینه 3- هیچکدام!

در همین رابطه یکی از واردکنندگان گفت: "با توجه به اینکه جوونهای عزیز کشور بیکار هستن و قیمت مسکن و اجاره خونه هم بالاست، بهتره اونها رو به زحمت نیندازیم و برای شاد کردن دل آقای وزیر از چین شوهر وارد ... " ، البته ایشان نتوانست جمله اش را به پایان برساند چون قبل از گفتن آخرین جمله اش به طور اعجاب انگیزی دماغش با مشت یک عدد آدم سیبیلو اصابت کرد!

یکی از آگاهان نیز گفت: "اگر در این سالها دخترهای دانش آموز ازدواج کنند خیلی خوب می شود!"

ایشان در توجیه صحبتشان گفتند: "اگر این اتفاق بیفتد آمار ازدواج در دولت دهم بالا می رود که شاخص خیلی خوبی است و نشان از بهبود وضعیت معیشتی و بالا رفتن امید به زندگی در جوانان است."

ایشان در ادامه گفتند: "و بدیهی است بعد از چند سال بسیاری از این ازدواج های کودکانه به طلاق منجر می شود و در نتیجه آمار طلاق در دولت بعدی که دولت یازدهم می باشد بالا می رود، و در نتیجه همگان متوجه می شوند در دولت دهم آمار طلاق پایین بوده است و کلا این خیلی خوب است و دممان گرم!"

در همین رابطه و برای آنکه لزوم ازدواج موقت در جامعه هر چه بیشتر درک شود برخی نیز آمارهایی را رو می کنند که معلوم نیست آیا اسنادش هم موجود هست یا خیر؟!
از جمله دکتر محمود گلزاری که فرمودند: "80 درصد دختران دبیرستانی با یک پسر دوست هستند."، البته ایشان نگفتند آن 20 درصد دیگر چطور هستند؟! آیا آنها اصلا با پسری دوست نیستند و یا آنکه با بیش از یک پسر دوست هستند؟!

یکی از آگاهان ضمن واقعی دانستن این درصد گفت: "منظور ایشان دوست پسر نبوده و یحتمل منظورشان خود واژه ی دوست بوده است، و همانطور که می دانیم برادر، پسر عمو، پسر عمه و ... هم می توانند با آدم دوست باشند."

اما یکی دیگر از آگاهان نظر دیگری داشت، وی گفت: "آها! نگاه کنین، این پسره به اون ده تا دختر دبیرستانی که توی سرویس مدرسشون بودن نگاه کرد، غیر از دو تا از دخترا بقیه به اون پسره نگاه کردن، پس نتیجه میگیریم با اون دوست هستن، واستین حساب کنم، آها ...میشه هشتاد درصد ... پس همون هشتاد درصد درسته!!"

یک سئوال اساسی: چرا مسئولان به جای آنکه به فکر ازدواج دخترهای سی ساله باشند، می خواهند دخترای دانش آموز را شوهر دهند؟!

- خب دخترهای دانش آموز هم یه روزی سی ساله میشن!

- عدم ازدواج دخترهایی که الان سی ساله هستند، تقصیر دولت های پیشین است و به این دولت ربطی ندارد!

- چون همه چیزمون باید به همه چیزمون بیاد و کلا همه چیزمون از روی حساب و کتابه!

- خدا آخر و عاقبت همه مون رو بخیر کنه.

البته بحث در مورد ازدواج موقت باعث کشف بسیاری از نخبگان شد که تا به امروز نتوانسته بودند خودی نشان دهند، به عنوان نمونه چندی پیش یکی از این نخبگان مسئله ی مهمی را کشف نمود: "ازدواج موقت چیز خوبی است، به شرطی که اسمش را عوض کنند!"
یکی از محققان در پاسخ به این اندیشمند بزرگ گفت: "چطوره اسمش رو بذارن آب پرتقال؟! کلاه آفتابی چطوره؟! اصلا میخوای اسمش رو بذاریم هویج؟!"


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

دانشمندان و محققان عاشق شدن رو به سه مرحله تقسیم کردن .

اول کشش جنسی که قاعدتأ دوره کوتاهی است.

 دوم، حس جسمی - عاطفی که آدم در این دوران در عالم هپروت غوطه ور می شه و در اصل یواش یواش احساس عشق از دید علم روانشناسی امروزی شکل می گیره.

مرحله سوم عاشق شدن، تعهد طولانی مدته.
 در این رابطه یعنی مرحله سوم دکتر پرتوی تبار دکتر روانشناس در لندن می گن که فرق نمی کنه مال کدوم کشور باشی یا تابع کدوم فرهنگ این سه مرحله بر همه وارده . . .
وقتی که حس عشق نسبت به کسی در ما شکل می گیره کاملتر و کاملتر میشه و با کاملتر شدنش، از داغ بودنش کمتر میشه ولی عشق عمیقتر میشه .
عجیبه که در جایگاه اصلی حس عشق و عاطفه که در مغز ما هست هم این تکامل عملا انجام میشه. اوایل رابطه ، سطح مغز درعواطف ما نقش داره و بعد با عمیقتر شدن احساس ما جالبه که قسمتهای داخلی و عمیق مغز درگیرعاطفه میشن، یعنی منطقه سنترال لوب که داخل مغز در مرکزشه و شکل نعل اسبه .
نتیجه چند آزمایش که نشون میده در ملاقات اول چه چیزهائی باعث میشه که بگیم بیقرار یا الفرار . . .
اصولا بین ۹۰ ثانیه تا ۴ دقیقه بیشتر طول نمی کشه که قلبا حس کنیم که از یکی خوشمون می یاد یا نه ؟
در این مدت زمان کوتاه نتیجه این است که:
۵۵ درصد حرکات یکنفر باعث جذب یا فرار ما میشه.
۳۸ درصد، تن صدا و سرعت حرف زدن.
و۷ درصد محتوای صحبت ها می تونه تأثیر مثبت یا منفی بگذاره.
تأثیر کارساز نگاه
روانشناس نیویورکی پروفسور آرتور آرون که در مورد ” عاشق شدن” تحقیق میکنه، به این نتیحه رسیده که نگاه تأثیر کارسازی در عاشق شدن داره .
این پروفسور از دوغریبه خواست که تما م رازهای زندگیشون رو برای همدیگه تعریف کنن. این مرحله از آزمایش چهارساعت و نیم طول کشید .
بعد پروفسور ازشون خواست که به مدت ۴ دقیقه به چشمهای هم زل بزنن. بعد از چند بار تکرار این آزمایش با افراد متفاوت خیلی از زوجها اعتراف کردن که شدیدا به طرف مقابلشون جذب شده بودن. حتی دو تا از اون غریبه ها بعدا با هم عروسی کردن.
اصولا وقتی که ما از لحاظ جنسی ذوق زده میشیم چشمهامون بزرگتر میشه.
هورمون هایی که در مراحل عاشق شدن دست دارن

مرحله اول: کشش جنسی

هوس و خواستن که عاملشون هورمونهای مردانه تستوسترون و هورمون زنانه استروژن هستند.
این هورمونها هستند که باعث میشن آدم دنبال جنس مخالف بره ..

مرحله دوم: دل باختن

از این مرحله است که واقعأ عشق پا می گیره . د راین مرحله است که آدم نمی تونه به چیز دیگه ای جز معشوقش فکر کنه. از علامات این مرحله از دست رفتن اشتها و بی خوابی هستش چون بیشتر سعی فرد اینه که ساعات روز رو به طرف مقابل فکر کنه . در مرحله جذ ب، گروهی از سلولهای عصبی ما یعنی نیورو ترنزمیترها که اسمشون ” مونو آمینوز” هستش نقش مهمی رو بازی میکنن .
دوپامین نوعی ماده شیمیایی که از مغز تولید میشه. نوره پاین فرین Norepinephrine یا همین آدرنالین که باعث میشه عرق کنیم و قلبمون سریع بزنه .
سروتونین : یکی از مهمترین مواد شیمیائی عشقه و اون چیزیه که ممکنه موقتا ما رو دیوونه کنه .

مرحله سوم: دل بستن

این سومین مرحله عشق و درازمدت ترینش. البته اگر یک رابطه بخواد


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

این گفتگو با دکتر سید سعید صدر، روانپزشک، درباره ویژگی‌ های روانی همین افراد است.

آیا اصلا این افراد موفق به تغییر شرایط زندگی خود می ‌شوند؟

انسان‌ هایی موفق به تغییر شرایط زندگی خود می ‌شوند که از نظر روانی، سالم باشند، اما چون این افراد کج ‌خلق و ناراضی هستند، امکان تغییر شرایط را نخواهند داشت و دایم خودشان را سرزنش می ‌کنند و با خودشان می ‌گویند که چرا از توانایی و لیاقت کافی برخوردار نیستند و این مشکلات را به جامعه نسبت می ‌دهند. جالب است بدانید که این ها همان افرادی هستند که شانس مهاجرت ‌‌شان نسبت به افراد دیگر افزایش می ‌یابد، یعنی از جامعه خودشان ناراضی هستند و به کشورهای دیگر مهاجرت می ‌کنند.

اگر مهاجرت کنند به آرزوی شان می‌ رسند؟

الزاما این ‌طور نیست. این افراد هنگامی که به کشور دیگری مهاجرت می ‌کنند، چون شهروند اصلی آنجا نیستند، بار اضافی آن کشورها به شمار می ‌روند. از طرف دیگر اغلب این افراد توانایی خاصی هم ندارند. به همین دلیل می ‌گویند چون غریبه هستند، کسی تحویل‌ شان نمی‌ گیرند و باز هم احساس رضایت نمی ‌کنند.
تحلیل جالبی کردید اما بالاخره شرایط ناگوار برای هر کسی روی می‌ دهد.

چه‌ طور می ‌توانیم با این شرایط کنار بیاییم؟

اگر دچار شرایط ناگوار هستید، سعی کنید چند مشکل را با هم تحمل نکنید، زیرا حل چند مشکل به‌ طور هم‌ زمان، کار آسانی نیست. به همین دلیل فقط به مهم‌ ترین مشکل فکر کنید و پله‌ پله آنها را حل کنید.
هنگامی که شما بتوانید یک مساله را حل کنید، امیدوارتر به سراغ بقیه مشکلات خواهید رفت، چون با خود می‌ اندیشید که چقدر راحت، مشکل قبلی را حل کردم.

آیا افرادی که افسرده هستند با خانواده خود نیز دچار مشکل می ‌شوند؟

بله. چون این افراد توان حل مشکل را ندارند، خانواده خود را هم تحت فشار قرار می ‌دهند.
این نکته را فراموش نکنید که خلق و خو مسری است، یعنی اگر شما انسان شادی باشید، می ‌توانید خانواده خود را نیز شاد کنید، و برعکس افراد غمگین می‌ توانند خانواده‌شان را دچار تنش و اضطراب کنند.

دلیل تاثیرگیری خانواده از فرد افسرده چیست؟

افرادی که زیر یک سقف زندگی می ‌کنند و تحت عنوان خانواده نامیده می ‌شوند، با یکدیگر روابط عمیق عاطفی دارند و به دلیل سرشت یکسان، بار ژنتیکی مشابه و رفتار نزدیک به هم روی یکدیگر تاثیر گذارند. به همین دلیل ارسال موج منفی (مثل افسردگی) می‌ تواند به احساس فقدان رضایت از زندگی تبدیل شود و خانواده را تحت تاثیر قرار دهد. در چنین خانواده‌ هایی پدر غر می ‌زند، مادر غر می ‌زند و فرزندان نیز از پدر و مادر ناراضی ‌اند، در نتیجه یک گروه بیمار می ‌شوند که نیازمند امداد درمانی هستند.

درباره درمان این افراد چگونه می ‌توانیم اقدام کنیم؟

احساس فقدان رضایت، اگر بیماری آشکار روان ‌پزشکی باشد قابل درمان است، در غیر این صورت خانواده درمانگرها می‌ توانند این افراد را درمان کنند.

چگونه؟خانواده درمانگرها به این افراد نشان می ‌دهند که آن ها در گذشته چه موارد مثبتی داشته‌ اند، هم ‌اکنون چه نکات مثبتی دارند و در آینده نیز به چه نکات مثبتی دست پیدا خواهند کرد. این موضوع باعث می شود که نسبت به وضعیت موجود و آینده احساس امیدواری کنند و دید مثبت بیشتر

___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

جمعه 11 دی 1388 :: نویسنده : رضا دورقی

و اینك فرهنگ مدرن لغات

، جهت رفاه حال خوانندگان عزیز دیب دمینی برای اولین بار در ایران به ترتیب حروف الفبای فارسی ﴿به قصد كوری چشم استكبار جهانی!﴾ ارائه شده است! باشد كه این حركت ، گامی بلند باشد به سوی دستیابی به قله های رفیع خودكفایی و دموكراسی!...

آدامس : تنها چیزی كه توی دهان خانم ها بند می شود!

آدم خوار: انساندوست افراطی!

آدم مغرور: كسی كه اگر جلاد بخواهد گردنش را بزند بگوید: یه وجب بلند تر بزن!

احمق: كسی كه دختر همسایه را در تاریكی نبوسد!

ادب : یعنی كمك به یك خانم زیبا در عبور از خیابان حتی اگر به كمك احتیاج نداشته باشد!

ازدواج : قمار زندگی است و در قمار معمولا برد با كسی است كه بیشتر تقلب كند!

الكل : مایع گرانبهایی كه همه چیز را محفوظ نگاه می دارد مگر اسرار را!

اوراقچی : تنها موجودی كه زنها را بهترین رانندگان دنیا میداند!

ایده آل : شوهری كه بتواند با زنش بهمان دقت و ملایمتی كه در مورد اتومبیل تازه اش دارد رفتار كند!

بز بیار : فلك زده ای كه زنش زشت و كلفتش بیریخت باشد!

بوسه : تصادفی كه فقط یك سیلی به آدم ضرر می زند!

بیست سالگی : دورانی كه پسر ها دنبال معشوقه می گردند ، دختر ها دنبال شوهر!

چشم : عضوی كه چشم چرانها با آن ارتزاق می كنند!

خسیس : كسی كه وقتی خانه اش آتش می گیرد برای اینكه پول تلفن ندهد تا اداره آتش نشانی بدود!

خوش بین : مردی كه تصور كند وقتی زنی پای تلفن خداحافظی كند گوشی را خواهد گذاشت!

دست : عضوی كه در سینما نزد صاحبش بند نمی شود!

دوران تجرد : دورانی كه معمولا برای مردها بعد از ازدواج شروع می شود!

رفیق : كسی كه همیشه به شما مقروض است!

رقص : بهم چسبیدن با اتیكت دو جنس مخالف!

زوج ایده آل : شوهر كر و زن لال!

سو ء ظن : سعی در دانستن چیزی كه بعدا" انسان آرزو می كند ای كاش آنرا نمی دانست!

سینما : جایی كه پشت سر شما حرف می زنند!

عشق : دردسری كه برای فراموش كردن آن باید عشق تازه تری پیدا كرد!

سرخ پوست : مرد خوشبختی كه وقتی زنی او را می بوسد صورتش ماتیكی نمی شود!

سنجاق قفلی : تنها قفلی كه بدون كلید باز می شود!

ماچ : بوسه ای كه هنوز رنگ آرتیستی نگرفته!

مرد مجرد : كسی كه هنوز عیوبی دارد كه خودش نمی داند!

معجزه : دختر خانمی كه زنگ آخر جیم شود و به سینما نرود!

موش : خانم هایی كه نصف شب به جیب شوهر هایشان شبیخون می زنند!

هالو : شوهری كه دستكش ظرفشویی را بجای اندازه دست خودش ، اندازه دست زنش بخرد


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :


ما تا کنون توصیه های تغذیه ای ضد و نقیضی شنیده ایم.

 اما بهتر است که این حقیقیت را نیز فراموش نکنیم که ما بیش از اندازه می خوریم. تقریبا 2/3 از امریکاییان دچار اضافه وزن و چاقی هستند و متوسط وزن مردان و زنان در حال حاضر حدود 8 کیلو بیشتر از دهه 1970 می باشد. در حالیکه در این مدت هیچ تغییری در بخش گرسنگی مغز (هیپوتالاموس) رخ نداده است! مسلما راه های موثری برای کنترل اشتها وجود دارد که در ادامه به 4 روش موثر اشاره می کنیم.

میزان گرسنگی خود را ارزیابی و درجه بندی کنید. قبل از این که بدون فکر چیزی درون دهان خود بگذارید بهتر است که گرسنگی خود را با مقیاسی بین 1 تا 5 طبقه بندی کنید. عدد 5 متعلق به گرسنگی کاذب و یا غیر آزاردهنده است و عدد 1 مربوط به گرسنگی واقعی است. اگر درجه گرسنگی شما عددی بین 4 تا 5 باشد ،بدانید که این گرسنگی کاذب اصلا مطابق با نیاز بدن شما نیست و بهتر است که عامل تحریک اشتها و گرسنگی را کشف کنید. در اغلب مواقع استرس و بی حوصلگی عامل اصلی تحریک اشتها است . بهترین عمل در این مواقع انجام فعالیتی لذت بخش ا ست که گرسنگی کاذب شما را دفع کند.

از خوردن بدون تامل و فکر بپرهیزید. اغلب مواقع ما بدون در نظر گرفتن حجم غذای مصرفی و میزان نیاز بدن شروع به خوردن می کنیم و تنها زمانی دست از غذا می کشیم که واقعا معده ما پر شده باشد. در حالی که باید به این نکته توجه داشته باشیم که گاهی حجم کمی از غذا مقدار کالری مورد نیاز بدن ما را تامین کند و این اصلا ربطی به حجم معده و دستگاه گوارش ما ندارد. بهتر است که حجم دستگاه گوارش را با میزان کالری مورد نیاز بدن تطابق دهید و نه برعکس!

در مورد محرک ها هوشیار باشید. در بسیاری از مواقع بدون اینکه بدن نیاز واقعی به غذا داشته باشد ما می خوریم و این امری ا جتناب ناپذیر است که با مشاهده انواع بسته های رنگارنگ خوراکی مقاومت کنیم. هرچه قدر ما غذا بخوریم مغز شروع به تولید دوپامین (هورمون رضایت بخش بعد از خوردن غذا)می کند و بدن به مرور زمان بیشتر پایبند این غریزه می شود.با گذر زمان تنها مشاهده و بوی غذا سبب تحریک اشتها می شود و مغز را آماده تولید دوپامین می کند. بهتر است که غذاهای کمتر پردازش شده که حاوی چربی، شکر و نمک کمتر است مصرف کنید . از قرار گرفتن در شرایط تحریک زا اجتناب کنید.

غذاهای حجیم و کم کالری مصرف کنید. متاسفانه بیشتر افراد به مقدار کالری موجود در غذا اطمینان ندارند و تا آنجا می خورند که لبریز و به اصطلاح سیر شوند. تغییر در چنین عادتی کمی سخت به نظر می رسد مگر این که غذاهایی را انتخاب کنید که حاوی آب زیاد باشد مثل میوه جات ، سبزیجات و سوپ. این غذاها معده را پر کرده د رحالیکه کالری چندان زیادی ندارند و بعلاوه حاوی مواد مورد نیاز و مفید بدن هستند.

___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

جمعه 11 دی 1388 :: نویسنده : رضا دورقی
گله میکرد ز مجنون لیلی
که شده رابطه مان ایمیلی
حیف از آن رابطه ی انسانی
که چنین شد که خودت میدانی

عشق وقتی بشود داتکامی
حاصلش نیست بجز ناکامی
نازنین خورده مگر گرگ ترا
برده یا دات نت و دات ارگ ترا
بهرت ایمیل زدم پیشترک
جای سابجکت نوشتم به درک
به درک گر دل من غمگین است
به درک گر غم من سنگین است
به درک رابطه گر خورده ترک
قطع آنهم به جهنم به درک
آنقدر دلخور از این ایمیلم
که به این رابطه هم بی میلم
مرگ لیلی نت و مت را ول کن
همه را جای OK کنسل کن
OFF کن کامپیوتر را جانم
یار من باش و ببین من ON ام
اگرت حرفی و پیغامی هست
روی کاغذ بنویسش با دست
نامه یک حالت دیگر دارد
خط تو لطف مکرر دارد
خسته از font و ز format شده ام
دلخور از گِردِلی @ (ات) شده ام

کرد ریپلای به لیلی مجنون
که دلم هست از این سابجکت خون
باشه فردا تلفن خواهم کرد
هرچه گفتی که بکن خواهم کرد
زودتر پیش تو خواهم آمد
هی مرتب به تو سر خواهم زد
راست گفتی تو عزیزم لیلی
دیگر از من نرسد ایمیلی
نامه ای پست نمودم بهرت
به امیدی که سرآید قهرت .
نوع مطلب :
برچسب ها :

چهارشنبه 9 دی 1388 :: نویسنده : رضا دورقی

اگر . . . . . . . سر مربی تیم ملی فوتبال می شد !


1 - اگر قلعه نوعی سر مربی تیم ملی فوتبال می شد :

فردایش این آقای مایلی کهن می رفت جلوی اداره ی پست و روزی ده تا بیانیه برای ایشان پست میکرد ! همینطور که برای قلعه نوعی بیانیه صادر می کرد با وایتکس و جوهر نمک به دنبال کثیفی های فوتبال ایران می رفت تا آن ها را تمیز کند !

قلعه نوعی هم هشتاد تا مصاحبه علیه ، مایلی کهن و زرینچه و واعظ آشتیانی و . . . کفاشیان و فردوسی پور و کوثری پدر و کوثری دختر ( مثل الکساندر دومای پدر و الکساندر دومای پسر ! ) و اون اقای وردست کوثری ، گل مکانیان و . . . ننه شمسی و ننه سرما و ننه گرما و . . . هشمت زن همسایه و . . . . همه و همه می کرد و همه رو زیر سوال می برد و به افتخارش استقلالی ها هر روز شیش تا شیشه ی اتوبوس رو پایین می آوردند !

قلعه نوعی اول رضا عنایتی را به تیم ملی دعوت می کرد و پس از آن طالب لو را درون دروازه می گذاشت تا این دفه دیگه موقع پنالتی مجبور نشه اون رو بیاره تو ! در ضمن هر شب تا دم صبح به بهانه تماشای بازی فوتبال می نشست کانال های هوا فضا نگاه می کرد ! بعد از ظهر ها دو جلسه تمرین فحش می داد و برای تمرین عملی تر عمه ی بازیکنان را نیز به تیم ملی دعوت می کرد !

2 - اگر مجید جلالی سر مربی تیم ملی فوتبال می شد :

جلالی اول می رفت یک لپ تاپ روز رو می خرید ، بعد با فلش و پینت و . . . چند تا زمین فوتبال تو لپ تاپش می کشید ! جلالی هر روز در مورد النظافة من الایمان برای بازیکنان سخرانی میکرد و مهم نبود که بازی ها ی مسابقه چند چند میشد مهم این بود که حتما آخرین بازی رو ببرن و شرافتمندانه هم ببرن !

جلالی از بس که بچه ها رو به نظافت و شرافت فرا می خوند از طرف وزارت بهداشت پروانه کسب باقالی فروشی را در کنار زمین دریافت می کرد . اگرمسابقه ی فوتبال را می برد روی نقاشی زمین چمن توی لپ تاپش همه ی فلش ها رو با رنگ آبی به سمت دروازه ی حریف می کشید و اگر می باخت همه ی فلش ها رو با رنگ قرمز به طرف دروازه ی خودی می کشید و در برنامه ی 90 هم این فلش ها را نقد و بررسی می کردند !

3 - اگر نیکی کریمی سر مربی تیم ملی فوتبال می شد :

نیکی کریمی همیشه علی کریمی را به عنوان کاپیتان تیم ملی در وسط خط حمله قرار می داد ! ( پارتی بازی ) و کلا اسامی ای که بیشتر به اسمش نزدیک بودند را در ترکیب می گنجاند ! مثل : کریم باقری ، فرشید کریمی ، بدی کریمی ! و . . .

کریمی روزی ده ساعت تمرین حس گرفتن می گذاشت و کسی اجازه نداشت بدون حس وارد زمین شود . در مواقعی که خودش می خواست تیم را گرم کند با حجاب کامل وارد می شد و در صورت تقاضای بچه ها ، برای بخشیدن روحیه یه تریپ کوچولو کشف حجاب می کرد !

کریمی بازیکنان را هر روز به تمرین قلاب بافی و ملیله کاری و شمبلیله پزی می برد و از آن ها یک بازیکن سرآشپز خوب می ساخت .

لازم به ذکر است که طرفداران تی ملی صد برابر می شدند ، علی الخصوص موقع دیدن تمرین !!!


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :

یک زن ۶۸ ساله کره جنوبی پس از اینکه ۹۵۰ بار در امتحان شرکت کرد ، عاقبت قبول شده و این واقعه را جشن گرفت.

به گزارش بی بی سی ، خانم چا ساسون ۶۸ ساله پس از ۴ سال تلاش و ۹۵۰ بار شرکت در انتحان کتبی گواهینامه رانندگی عاقبت ۶۰ امتیاز لازم از روی ۱۰۰ امتیاز این امتحان را به دست آورد و نتیجه صبر و سماجت خود را جشن گرفت.

این مادربزرگ کره ای در این مدت برای قبولی در امتحان کتبی گواهینامه رانندگی بیش از ۵ میلیون وون معادل ۴۲۰۰ دلار آمریکایی هزینه کرد.

اکنون خانم چا که در شهر جئونجو در فاصله ۲۱۰ کیلومتری سئول ، پایتخت کره جنوبی زندگی می کند باید امتحان عملی رانندگی را بدهد تا در صورت قبولی درآن گواهینامه رانندگی خود را دریافت کند.

براساس قانون اداره گواهینامه رانندگی کره جنوبی متقاضان باید در مدت ۵۰ دقیقه به ۵۰ پرسش گزینه ای مقررات رانندگی و نگهداری اتومبیل پاسخ دهند.

خانم چا ساسون نخستین بار در ۱۳ آوریل سال ۲۰۰۵ در امتحان کتبی گواهینامه رانندگی شرکت کرده بود.


خانم چا ساسون در گفتگو با روزنامه کرئن تایمز گفت: برای فروش سبزیجات و سایر کالا ها باید از اتومبیل استفاده کرده و بنا براین به گواهینامه رانندگی نیاز دارد.


اکنون باید دید که این مادر بزرگ ۶۸ ساله چند بار درامتحان عملی رانندگی شرکت کند تا قبول شده و سرانجام بتواند پشت فرمان اتومبیل بنشیند.


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :


رسانه‌های چینی اعلام کردند که پزشکان در جنوب‌غرب چین موفق شدند یک گلوله را که به مدت چند دهه در داخل سر یک زن قرار داشت را با موفقیت از سر وی خارج کنند.

این در حالیست که این زن «هی ونینگ» ۶۵ ساله است، در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی چین افزود: من طی این ۴۲ سال هیچ احساس دردی نداشتم و تنها زمانی که یک روز برای غذا خوردن دچار مشکل شدم و سردرد به سراغم آمد، به پزشک مراجعه کرده و آن‌ها با عکسبرداری از سرم متوجه وجود یک شی خارجی درون غشای بیرونی مغزم شدند.

پزشکان در بیمارستان «چونگ گینگ» در جنوب‌غرب این کشور پس از جراحی سر این زن موفق شدند یک گلوله ۲/۵ سانتیمتری را از داخل سر وی بیرون آورند.

این زن ۶۵ ساله در ادامه خاطر نشان کرد: احتمال می‌دهم حین درگیری‌های مسلحانه‌ای که در انقلاب فرهنگی بین سال‌های ۱۹۶۶ میلادی تا ۱۹۷۶ میلادی در کشور روی داد، این گلوله از اسلحه یک شورشی یا مامور پلیس شلیک شده و وارد سر من شده باشد.

وی ادامه داد: در همان سال من به پزشک مراجعه کردم، اما آن‌ها تنها گفتند که تنها یک زخمی بر روی سرم است و از عکسبرداری امتناع کردند. با این حال، هم اکنون بسیار خوشحالم که طی این چهار دهه زنده مانده‌ام و از شر این گلوله کوچک داخل مغزم خلاص شدم.پیش از این نیز یک مادر بزرگ چینی که در طول جنگ جهانی دوم یک گلوله نظامیان ژاپنی در مغز او فرو رفته بود تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. این مادر بزرگ ۷۷ ساله از ۱۳ سالگی این گلوله و متعاقبا درد همراه آن را در سرش محفوظ نگه داشت. تا اینکه بالاخره پس از جراحی موفقیت آمیز از شر این گلوله و سردرد ناشی از آن رهایی پیدا کرد.


___________________________________________________________________________________________

با کلیک روی ستاره ها یک امتیاز به این مطب بده
نوع مطلب :
برچسب ها :( کل صفحات : 2 )    1   2