تبلیغات
عشق جهنمی - متاهل هستم،شوهرم می خواهد برقصم ، اما بلد نیستم !؟
 
عشق جهنمی
به سه چیز تکیه نکن ، (غرور -دروغ - عشق). آدم با غرور میتازد، با دروغ میبازد و با عشق میمیرد !!!
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رضا دورقی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


شوهرم می خواهد برقصم ، اما بلد نیستم، آیا می توانم از سی دی یاد بگیرم؟!
پرسش و پاسخی به نقل از سایت نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

پرسش : متاهل هستم همسرم دوست دارد كه برقصم اما چون بلد نیستم اصرار دارد كه از سی دی های تصویری استفاده كنم چون سی دی به صورت زنده نیست نگاه كردن به آن برای من و همسرم چه حكمی دارد؟ بدون صدا كه امكان ندارد .گوش كردن به صدای موسیقی و ترانه های آن گناه است؟گناه كبیره؟

اگر نتوانستم خواسته شوهرم را بخاطر مانع مذهب برآورده كنم ،چه راه حلی پیشنهاد می كنید كه من آن را جایگزین كنم؟
من خودم تا حدود 99 درصد نوارهای موسیقی كه همسرم در دوران مجردی به آن علاقه داشته است را از او جدا كردم و فكر می كنم خواسته بیجایی شوهرم از من ندارد.
چه بسا اینكه چون جوان است شاید دوباره به آن موسیقی هاو نوارهای غیر مجاز و تحریك كننده برگردد.


پاسخ : از نظر آیت الله فاضل لنکرانی، رقص به طور کلی منشأ فساد است و باید ترک شود و حضور در جلسه رقص و یا تماشای آن از طریق سی دی و مانند آن نیز جایز نیست و باید توجه کنید که اطاعت کردن زن از شوهر در مواردی لازم است که معصیت و نافرمانی خدا نباشد بنابراین اگر شوهر زن خود را به کار حرامی امر کند اطاعت از او جایز نیست. اهتمام شما به رعایت احکام شرعی و حدود الهی تحسین برانگیز و در خور ستایش و تقدیر است.

از این که توانسته اید با ظرافت و هوشمندی همسر خود را از نوارهای مبتذل موسیقی جدا کنید شایستگی خود را به عنوان یک زن مسلمان و متعهد و همسری دلسوز به اثبات رسانیده اید و این کار شما نیز جای تقدیر و تشکر دارد و ما به سهم خود از این تلاش ارزشمند شما تقدیر و تشکر می کنیم و امیدواریم که بتوانید با رفتارهای سنجیده و برنامه های صحیح در ادامه این مسؤولیت نیز موفق باشید و زندگی مشترک خود را از هر آلودگی پاک و بستر زندگی را برای رشد و شکوفایی خود و همسرتان و همچنین فرزندانتان مهیا کنید.

همان طور که تاکنون تجربه کرده اید به خوبی فهمیده اید که با نفوذ در شخصیت افراد می توان رفتار آنها را تغییر داد و مسیر زندگی آنها را به سوی رفتارهای مطلوب سوق داد. البته انجام چنین کار مهمی مستلزم پشتکار، مقاومت، دلسرد نشدن و استفاده از راهکارهای صحیح و مؤثر است. برای تأثیرگذاری روی افراد و یا تغییر رفتار آنها در مرحله اول نیاز به اعتماد سازی و ایجاد رابطه عاطفی بسیار قوی می باشد بعد از این که این ارتباط عاطفی ایجاد شد به کارگیری راهکارهای مناسب، از این رو ما ابتدا یک سلسله راهکارهایی برای ایجاد اعتماد و استحکام رابطه عاطفی ارائه می دهیم و سپس راهکارهایی برای تغییر رفتار، البته باید توجه داشته باشید که صرف جایگزین کردن ابزارها مشکل را حل نمی کند بلکه باید تفکر و بینش و سپس باورهای افراد را تغییر داد آنگاه تغییر رفتار به سهولت رخ خواهد داد. با توجه به این که حکم شرعی و پاسخ آن از نظر فقهی براساس دیدگاه مرجع تقلید آیت الله فاضل مشخص شد توجه شما را به راهکارهای زیر جلب می کنیم:

1. احترام به همسرتان را هم در مقابل دیگران و هم در زندگی خصوصی سرلوحه کارتان قرار دهید.

2. همواره ارتباط عاطفی خود را با همسرتان حفظ کنید و تا آنجایی که برایتان مقدور است در این ارتباط احساس همدلی، صمیمیت و دلسوزی خود را نسبت به او ابراز کنید.

3. همیشه قبل از ورود همسرتان به منزل خود را بیارایید و با پوشیدن لباس های زیبا و نضیف و آرایش مورد علاقه او خود را آرایش کنید و در مقابل او ظاهر شوید.

4. در بدو ورود او به منزل درب منزل را خود به روی او باز کنید.

5. هنگام خارج شدن از خانه او را تا دم درب منزل همراهی کنید.

6. در نظافت منزل و آراستن آن و همچنین دکراسیون خانه آنگونه عمل کنید که او دوست دارد.

7. در تهیه غذا سعی کنید غذاهای باب طبع او را طبخ کنید.

8. هنگام گرفتاری، بیماری و درگیری با مشکلات با او همدردی کنید.

9. هیچگاه خواسته هایی فوق توان او از او طلب نکنید.

10. از میهمانان او خوب پذیرایی کنید. راهکارهای فوق به خاطر جلب نظر او و اعتماد سازی او نسبت به شما است.

وقتی اعتماد او را کاملا به خود جلب کردید راهکارهای زیر را عملی سازید.

- هیچگاه از مردی در مقابل او تعریف نکنید.

- روابط خانوادگی خودتان را با خانواده هایی که از نظر مذهبی از استحکام خوبی برخوردارند و در عین حال دارای نشاط روحی و اخلاقی خوبی نیز هستند گسترش دهید.

- از ارتباط با دوستان ناباب و خانواده هایی که مسائل شرعی را رعایت نمی کنند اجتناب کنید.

- گهگاهی به او پیشنهاد کنید که هنگام شهادت ائمه(ع) یا اعیاد مذهبی به مراسم عزاداری یا مراسم وعظ و دعا شرکت کنید. اگر در این قسمت مقاومت می کند اصرار نکنید می توانید از نوارهای قرآن، دعا و نوارهای مداحی در منزل استفاده کنید.

- به مسأله نماز فوق العاده اهمیت بدهید و سعی کنید در اول وقت نماز بخوانید.

- سعی کنید او را با رساله و احکام شرعی آشنا کنید.

- کتاب های مذهبی به ویژه کتاب های اخلاقی تهیه کنید و نکات جالب و سازنده آن را برای او بازگو کنید.

- کتاب های داستان آموزنده ای که بیانگر سرنوشت شوم افراد گناهکار است تهیه و گهگاهی با هم مطالعه کنید.
توجه داشته باشید که راهکارهای فوق را باید به تدریج و با ظرافتی خاص به کار گیرید. بخش اول بیشتر برای ایجاد اعتماد و راهکارهای قسمت دوم برای ایجاد تغییر در افکار، سلایق، باورها و کلا مسیر زندگی اوست. اگر بتوانید با پشتکار مسیر زندگی او را به سوی معنویت سوق دهید به تدریج تمایلات او نیز تغییر خواهد کرد و از شما درخواست انجام کار حرام نمی کند.

نوع مطلب : جالب، 
برچسب ها : رضا، دورقی، رضا دورقی، عشق، جهنم، آتش، جهنمی، عاشق، معشوق، عاشقانه، عشقولانه، عاشقی، عشق جهنمی، برقصم، متاهل، شوهرم، مذهب، حرام، علاقه، صدا، اصرار، آیت، الله، آیت الله، سلسله، خانوادگی، مذهبی، جالب، سوق، اعتماد،